Տեքստային խնդիրներ

1․ Անահիտը 5 տուփ կարագ գնելու համար վճարեց 3500 դրամ։ Սոնան այդ նույն
կարագից 3 տուփ գնելու համար որքքա՞ն գումար պետք է վճարի։

Continue reading “Տեքստային խնդիրներ”